Slider

ZSP NR 1 ulotka 2019 str2

Klasy 3 TE oraz 3 LOa wraz z nauczycielami p. Ewą Roszak, p. Izabelą Strzelecką oraz p. Hanną Moskal miały okazję zwiedzić wystawę blisko stu prac Zdzisława Beksińskiego. Dorobek artysty obejmuje nie tylko obrazy, lecz również prace fotograficzne, grafikę modyfikowaną komputerowo oraz fotomontaż. Największym zaskoczeniem było dla nas odbycie trójwymiarowej podróży przez świat obrazów Beksińskiego. Po założeniu okularów mieliśmy wrażenie przeniesienia się do przestrzeni obrazu. Muzyka obudziła w nas cały wachlarz uczuć – od radości, po grozę i przerażenie. Wizyta w Gostyńskim Ośrodku Kultury była dla nas zupełnie nową formą kontaktu ze sztuką. Do tego przyjemną powtórką do matury – analiza i interpretacja dzieła już nie straszna, a impresjonizm, surrealizm, abstrakcja, socrealizm i pop-art nieobcy!

Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider