Dnia 21 marca w ZSP Nr 1 w Jarocinie odbył się I Dzień Budowlańca. Święto to to okazja do wspólnej zabawy, ale przede wszystkim do podsumowania dwuletniego projektu pt. "Zmieniasz swoją przyszłość sięgając po nowe". Na realizację projektu szkoła pozyskała kwotę 180 000 ZŁ z programu PO WER, działającego na zasadach programu Erasmus+. Dzięki projektowi 27 uczniów technikum budowlanego Jedynki miało okazję i przyjemność odbyć swoje praktyki zawodowe za granicą. Projekt to nie tylko finansowanie praktyk zagranicznych, to także kursy językowe, wykłady na Politechnice Poznańskiej, przygotowanie kulturowe i upowszechnienie rezultatów projektu.

Ze zmagań budowlanych zwycięsko wyszli uczniowie technikum informatycznego, na podium znaleźli się także uczniowie technikum ekonomicznego oraz technikum mechatronicznego. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe kubki budowlane, dyplomy, a dla pierwszych trzech drużyn przewidziano medale okolicznościowe.

  

 

 

 

 

 

arrow
arrow