Sala im. Sylwestra Pappelbauma tym razem stała się areną zmagań miłośników piłki siatkowej. Turniej otworzył Dyrektor szkoły, Pan Marek Sobczak, w asyście nauczycieli wf, którzy pomogli w jego organizacji, a gościem honorowym był Pan Janusz Zwierzycki, nauczyciel wf w ZSP 1 i wychowawca wielu pokoleń siatkarzy.

Mecze rozegrano na „małych boiskach” systemem „każdy z każdym”.Do Turnieju zgłosiło się 28 zawodników, w tym 3 Panie (Paulina Hofmańska, Aleksandra Krawiec i Agnieszka Becela). Wszystkich rozlosowano do poszczególnych drużyn: zawodnicy ustawili się wg roczników, najpierw rozgrywający (oni zostali Kapitanami), później Panie i kolejni uczestnicy, od najstarszego do najmłodszego. „Do 4 odlicz….”  I już JWkrótce okazało się, że podział udał się idealnie, bo po dwóch rundach wszyscy mieli na koncie jedną wygraną i jedną przegraną. Po pierwszej rundzie wszyscy zasiedli do wspólnej kawy i ciacha. Chwilę później zmagania sportowe rozpoczęły się na nowo. O zwycięstwie decydowały więc ostatnie mecze.

 

Podsumowanie Turnieju odbyło się na dziedzińcu szkoły przy nowo powstałej wiacie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz drobne gadżety. Dodatkowo organizatorzy zapewnili wszystkim kiełbaski z grilla i dobrą muzykę. Wspomnieniom nie było końca. Ostatni uczestnicy opuszczali szkołę po zmroku. Kto nie był, niech żałuje J

 

Turniej zorganizowali Nauczyciele wf w ZSP 1 w Jarocinie oraz Absolwenci: Pan Tomasz Klauza i Paweł Rozpendowski, którym serdecznie dziękujemy za współpracę. Obsługę gastronomiczną zapewnili uczniowie kl. 2 TŻ, 2 TE i 3 TEa, a sędziowały zawodniczki grające w piłkę siatkową w szkolnej drużynie.

Uczestnicy:

1 – „Łączny Team”

Marcin Łączny

Tomasz Nagler

Aleksandra Krawiec

Grzegorz Grześkowiak

Tomasz Klauza

Piotr Dostatni

Bartosz Berus

2 – „Śliwa Team”

Jacek Śliwa

Dariusz Piętka

Mateusz Radłowski

Daniel Jasik

Patryk Rybka

Agnieszka Becela

Adam Sobczak

3 – „Piotrowski Team”

Dawid Piotrowski

Michał Nagler

Patryk Szymanek

Paulina Hofmańska

Jakub Szukalski

Eryk Janowski

Jakub Grobelny

4 – „Adamski Team”

Albert Adamski

Szymon Adamiak

Adrian Kaczmarek

Jakub Chlebowski

Dawid Sobczak

Jakub Lipowicz

Patryk Machowiak

 

 

Wyniki:

1 : 2   2:0 (26:24, 25:21)

1 : 4   1:2 (25:15, 19:25, 9:15)

3 : 4   2:1 (25:20, 22:25, 15:10)

2 : 3   2:0 (25:18, 25:23)

2 : 4   2:0 (25:14, 25:23)

1 : 3   2:0 (25:19, 25:12)

 

 

 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji wykonanej przez p. Roberta Strzeleckiego w naszej galerii na FB.

arrow
arrow