Slider

Tradycją naszej szkoły jest zabawa połowinkowa klas drugich liceum i trzecich technikum. Z tego powodu uczniowie, przy nieocenionej pomocy swoich rodziców oraz wychowawców, zorganizowali 29 listopada 2019r. w restauracji Słoneczna w Jarocinie niezapomniany bal. Wzięło w nim udział 163 uczniów z ośmiu klas wraz z wychowawcami, rodzicami i dyrekcją szkoły.

            Zabawę uroczyście otworzyli: dyrektor pan Marek Sobczak oraz przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego – Paulina Owczarska. Dziewczęta oraz nauczycielki prezentowały się bardzo elegancko, a chłopcy oraz nauczyciele ubrali szykowne garnitury. Wszyscy świetnie się  bawili przy zróżnicowanej muzyce, serwowanej przez, cenionego wśród młodzieży, dj HuNi.

             Ta noc to symboliczny znak, że połowa nauki jest już za nami. Przy dobrej zabawie czas szybko mija. Obecni na balu byli zaskoczeni, że pora zakończyć uroczystość. Po wspólnej zabawie, wszyscy we wspaniałych nastrojach wrócili do domu, zachowując w pamięci wspomnienia. Tylko one pozostaną na zawsze.

Informujemy, że uroczystości pogrzebowe śp. Roberta Karwackiego odbędą się w środę 20.11 o godz. 11:00 w kościele Chrystusa Króla w Jarocinie.Pogrzeb po mszy św. na Cmentarzu Katolickim w Jarocinie o godz. 12:00.

 

klepsydra Robert Karwacki1

Rok temu nasza szkoła otrzymała zaszczytne imię Powstańców Wielkopolskich. Reforma szkolnictwa przekształciła Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zespół Szkół Ponadpodstawowych, a zatem uznaliśmy, że czas na zmianę naszego symbolu.

Organizacją konkursu zajęły się Panie: Urszula Biegańska, Dorota Nowicka i Kinga Rząsa.

Celem rywalizacji było wyłonienie najlepszego pomysłu na projekt graficzny logo szkoły.

Do udziału w konkursie zgłosiło swój udział 28 osób, w tym również nasi absolwenci.

Dzięki hojności sponsorów mogliśmy podczas uroczystej akademii jaka odbyła się 14 października z okazji Powiatowych Obchodów DEN wynagrodzić wyróżnionych uczestników.

Podziękowania składamy Starostwu Powiatowemu,
Bankowi Spółdzielczemu w Jarocinie oraz Radzie Rodziców przy ZSP nr 1 za finansowe wsparcie w realizacji tego projektu.

Wyłonieniem zwycięzcy konkursu zajęła się Komisja konkursowa, w skład której weszła

Dyrekcja naszej szkoły w osobie pana Dyrektora Marka Sobczaka, pana Romana Nowickiego i pana Roberta Strzeleckiego,reprezentanci Samorządu Uczniowskiego na czele z przewodniczącym Jackiem Kościelnym, przedstawiciel Rady Rodziców pan Marcin Kostka, nauczyciele: pani Dagmara Pijanowska oraz pan Janusz Zwierzycki oraz Organizatorzy konkursu pani Urszula Biegańska i pani Dorota Nowicka.

Po kilkugodzinnych burzliwych obradach Komisja wyłoniła 11 prac wyróżnionych, w tym 3 wyróżnienia specjalne oraz jednego laureata konkursu.

Wyróżnienia otrzymali:

Michał Bachorz,

Bartosz Bąk,

Filip Błażejewski

Magdalena Gabryszak

Bartosz Goły,

Kinga Jaśkowiak,

Marcel Kochanowski

Wiktoria Skrzypek.

Wyróżnienia specjalne otrzymali:

Aleksandra Przybylska z klasy 2 Technikum grafiki i poligrafii cyfrowej,

Sebastian Twardowski z klasy 2 Technikum grafiki i poligrafii cyfrowej,

Julita Peplińska z Liceum Ogólnokształcącego z klasy 2 o profilu politechnicznym.

Laureatem Konkursu na Logo Szkoły został Krzysztof Woźniak z klasy pierwszej technikum grafiki i poligrafii cyfrowej.

Nagroda rzeczowa (między innym tablet) będzie na pewno miłym wspomnieniem sukcesu. Niemniej jednak największą nagrodą jest fakt, że projekt ucznia wykorzystywany będzie przez wiele lat, kilkanaście, a może kilkadziesiąt do celów identyfikacyjnych, reklamowych, informacyjnych, korespondencyjnych szkół wchodzących w skład ZSP nr 1 w Jarocinie.
Gratulujemy Krzysztofie!

 Robert Karwacki gray

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że 17 listopada 2019 r. zmarł wieloletni nauczyciel naszej szkoły – mgr Robert Karwacki.

"Zawsze wesoły, pomocny, wymagający, ale przez to ceniony przez młodzież" - tak zasłużonego pedagoga wspominają koleżanki i koledzy z pracy.

klepsydra Robert Karwacki1

Tradycja rzecz święta, o której należy pamiętać!

Z tego powodu i w tym roku w naszej szkole nie zabrakło uroczystości zwanej Otrzęsinami Klas Pierwszych przygotowanej przez Samorząd Uczniowski. Zwycięzcami zostały klasy 1 TR GIM oraz 1 TI SP. Wyróżniona została klasa 1TC GIM. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy Wszystkim klasom za świetną zabawę.

6 listopada 2019 r. nastąpiło uroczyste przekazanie nowego sztandaru Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie z rąk prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy.

22 września 2018 r. w stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę szkoła otrzymała zaszczytne imię Powstańców Wielkopolskich. W tym roku społeczność szkolna otrzymała nowy sztandar, który wzorowany jest na sztandarze 1 pułku Ułanów Wielkopolskich.  Został wykonany z haftowanej ręcznie tkaniny, obszytej złotą taśmą oraz złotymi frędzlami. Awers – prawa strona sztandaru –  płat sztandaru w kolorze oryginalnego, z symbolem Powstańców Wielkopolskich, wielkopolskim krzyżem powstańczym, z wypisaną nazwą szkoły i jej patronem. Rewers – lewa strona sztandaru – to biały orzeł w koronie, na biało-czerwonym płacie wzorowanym na oryginalnym sztandarze. Drzewiec został zakończony metalową głowicą w formie orła. Fundatorami nowego sztandaru placówki są rodzice uczniów oraz samorząd powiatowy.

W uroczystym przekazaniu sztandaru wzięli udział: Prezydent RP – Andrzej Duda, Starosta Jarociński – Lidia Czechak, Dyrektor ZSP nr 1 w Jarocinie – Marek Sobczak oraz Przewodniczący Rady Rodziców – Marcin Kostka. Sztandar poświęcił ojciec Bartłomiej.

Mamy nadzieję, że ta uroczystość, przeżywana w gronie tak zacnych i czcigodnych Gości na długo pozostanie w naszej pamięci, a co ważne wzbudzi w nas wszystkich pragnienie jeszcze większej troski w wypełnienie trudnego dziś zadania – bycia Polakiem.

Fot. Starostwo Powiatowe w Jarocinie

17.10.2019 r. na Hipodromie Wola w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Bardzo dobrze spisały się dziewczyny z jarocińskiej "jedynki" zdobywając srebrny medal. Miłą niespodziankę sprawili chłopcy, którzy po "heroicznym boju" dobiegli do mety na 4 miejscu.


Skład zespołów
Dziewczyny:
Daria Pluta, Katarzyna Półroloniczak, Marlena Mrówczyńska, Marcelina Gościniak, Zuzanna Matan, Aleksandra Styś, Julia Pawełczyk, Karolina Bielecka, Patrycja Bielecka, Wiktoria Krawczyk, Roksana Jedraszak, Patrycja Klupś
Chłopcy:
Paweł Majusiak, Szymon Glapa, Jakub Królikowski, Łukasz Niemer, Eryk Radziejewski, Dawid Bartkowiak, Miłosz Nowakowski, Nikodem Marciniak, Bartosz Borysiak, Filip Skowroński, Bartosz Sienkiewicz, Krzysztof Biegański, Igor Bogaczyński

 

Gratulujemy!

Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider