banner

10 stycznia 2020 w restauracji "Pod Szyszkami" uczniowie Jedynki bawili się do rana na studniówce. Nie zabrakło uroczystego Poloneza i pięknego walca w wykonaniu uczniów. Teraz zaczęło się odliczanie do matury...

Uczennica klasy 4 Technikum Ekonomicznego- Weronika Szymendera, została laureatkazawodów okręgowych Olimpiady Statystycznej, zajmując drugie miejsce. W ten sposób zakwalifikowała się do zawodów centralnych Olimpiady Statystycznej.

4 grudnia 2019 r. w całym kraju odbyły się Zawody Okręgowe IV edycji Olimpiady Statystycznej.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 4 Technikum Ekonomicznego: Weronika Szymendera, Kinga Kowalska, Dominika Krawczyk.

Rywalizacja rozpoczęła się o godz. 11.00 w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. .     Patronat Honorowy objęli:

• Wojewoda Wielkopolski,
  • Marszałek Województwa Wielkopolskiego,
  • Wielkopolski Kurator Oświaty.

Do zawodów okręgowych przystąpiło 64 uczniów z 25 szkół.

Wyniki testu wyłoniły 3 laureatów, którzy 25 lutego 2020 r. będą reprezentować nasz okręg w Zawodach Centralnych. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Wojewodę Wielkopolskiego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz organizatorów: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Urząd Statystyczny w Poznaniu.

Weronice gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych olimpijskich zmaganiach.

Opiekunem uczennicy jest Małgorzata Ginter.

Tradycją Naszej Szkoły są spotkania świąteczne z wychowawcami -  klasa 3LOa zaprosiła do wspólnej wigilii nauczycieli oraz wychowawczynię p. Marią Podemską.

Dnia 29 listopada  2019r.  o godzinie 13.00 w auli ZSP1 odbył się ćwierćfinał konkursu Supermatematyk.  Czas oczekiwania na konkurs umilili nam uczniowie technikum żywienia, którzy przygotowali dla nas pyszne rogaliki i ciastka.

Dyrektor Marek Sobczak gorąco przywitał uczestników, konkurs rozpoczął tradycyjnie gwizdkiem.

W zmaganiach  wzięło udział 82 uczniów z powiatu jarocińskiego, w tym: 24 z I LO, 4 z SLO, 31 z ZSP1, 23 z ZSP2.

Uczniowie przez 120 minut zmagali się z 30 zadaniami zamkniętymi jednokrotnej i wielokrotnej odpowiedzi. Konkurs odbywał się na kilku poziomach klas: I Liceum, II liceum, I technikum, II i III technikum, I szkoła branżowa i II i III szkoła branżowa.

50% najlepszych uczniów z województwa wielkopolskiego i lubuskiego przeszło do ćwierćfinału, w konkursie wzięło udział 1688 uczestników.

W powiecie jarocińskim do  dalszego etapu zakwalifikowało się 44 uczniów, w tym:  9 uczniów I LO, 22 uczniów ZSP1 i 13 uczniów ZSP2.

Półfinał konkursu odbędzie się w piątek w lutym 2020 w auli ZSP1 w Jarocinie. Dokładną datę podam w późniejszym terminie.

Gratuluję wszystkim uczestnikom!

Koordynator konkursu:

Dorota Przewoźna

Uśmiechnięte twarze dzieci w mikołajkowych czapkach to znak, że w Jedynce odbyła się kolejna - już czternasta - edycja Bajek Mikołajek, wprowadzających wszystkich zebranych w  świąteczny nastrój.

W tym roku kółko teatralne Pod Jedynką wystawiło Powitanie Zimy oraz Czerwonego Kapturka autortwa Jana Brzechy  w reżyserii Małgorzaty Kościelnej. Bohaterowie przeżywali swe perypetie w leśnej scenerii, zaaranżowanej przez Janusza Zwierzyckiego. Młodzi aktorzy mieli ogromną satysfakcję, niosąc najmłodszym radość. Największe poruszenie wśród widowni wywołał Wilk. Mimo że to czarny charakter, to jednak dzieci polubiły tę postać. Maluchy spontanicznie reagowały na przygody Kapturka i jego Babci. Sekundowały dzielnemu Gajowemu. Zachwycały się Zimą i jej pomocnikami. Ucieszyły się także z wizyty Anny  z Krainy Lodu. W spektaklu usłyszeć można było wiele melodyjnych piosenek.

W przedstawieniu wzięli udział :

Powitanie Zimy

Anna – Martyna Nawrocka (2a TE)

Mróz – Alicja Wawrzyniak (3 TŻ GIM)

Zima – Emilia Pawlaczyk (2a TE GIM)

Bałwan – Kinga Wojtkowiak (2 TC GIM)

Wincenty – Hubert Skowron (2 TC GIM)

Czerwony Kapturek

Czerwony Kapturek – Gosia  Hażak (3TC/B)

Mama – Zuzia Malinowska (3b LO GIM)

Babcia – Weronika Parzysz (3a TE GIM)

Wilk – Jacek Kościelny (3TB/m GIM)

Gajowy – Marcin Musiela (3TM/b  GIM)

Gil – Anna Bolek (3a LO GIM)

Wiewiórka – Martyna Nawrocka (2a TE GIM)

Pani Bajeczka (Narrator) – Zosia  Kościelna (1b LO SP)

Oprawa muzyczna – Magda Berus (3 TŻ GIM)

Reżyseria – Małgorzata Kościelna

Scenografia – Janusz Zwierzycki

Elementy dekoracji – uczniowie klasy 2 TC

Operatorzy dżwięku – Krzysztof Koterba (3M/b T GIM) oraz Mateusz Kostuj (4a TIGIM)

Operatorzy świateł – Mikołaj Walczak i Kacper Lorenc (4b TI GIM)

Fotorelacja – Miłosz Król (3TC GIM) oraz Patryk Józwiak (3TI GIM)

Przedstawienie obejrzała rekordowa ilość dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli i szkół. Bardzo miło było nam gościć najmłodszych z przedszkoli: Bajeczka, Promyczek, Jaś i Małgosia, Marcinek a także dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4, Niepublicznej Szkoła Podstawowej im. T. Kościuszki, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Golinie oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

Dziękujemy za wizytę i zapraszamy za rok!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

wielu radosnych przeżyć,

wewnętrznego spokoju,

wytrwałości i radości w każdym dniu Nowego Roku

życzy społeczność szkolna Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie.

Weronika Szymendera uczennica czwartej klasy technikum ekonomicznego oraz Julia Kwiatkowska uczennica klasy drugiej liceum ogólnokształcącego odebrały Stypendium Prezesa Rady Mnistrów. Jest to wyróżnienie przyznawane uczniom, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w szkole średnią. W uroczystości, która odbyła się 10 grudnia 2019 r. w auli II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu wziął także udział Członek Zarządu Powiatu p. Mariusz Stolecki, który przekazał uczennicom naszej Szkoły gratulacje i upominki. Weronice gratulujemy średniej 5.45, a Julii osiągnięcia średniego wyniku 5.81!