ulotka zsp1 drzwi otwarte ODWOLANE

Finalistką Ogólnopolskiego Konkursu z Rachunkowości „Turniej Talentów- Akademia Księgowego” została Weronika Wojnicz uczennica klasy 4 Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie.
Z uwagi na obecną sytuację w kraju, nie jest na razie znany los etapu finałowego. W najbliższych dniach organizatorzy podejmą decyzję w powyższej sprawie.
W tegorocznej XII edycji konkursu wzięło udział 723 uczniów z 46 szkół. Dnia 9 stycznia 2020 r. zostały przeprowadzone eliminacje szkolne. I etap polegał na rozwiązaniu testów składającego się z 25 pytań testowych jednokrotnego wyboru oraz 25 pytań testowych wielokrotnego wyboru. Decyzją organizatorów do II etapu przeszło 84 uczestników.
W grupie półfinalistów znalazły się 2 osoby z ZSP nr 1 w Jarocinie: Weronika Wojnicz i Robert Szymczak. 6 marca rywalizowali w drugim etapie w siedzibie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce w Poznaniu, rozwiązując zadania testowe i praktyczne z zakresu rachunkowości. Do III etapu finałowego XII edycji konkursu zakwalifikowało się 15 uczestników, wśród nich Weronika Wojnicz.
Opiekunem finalistki jest nauczycielka przedmiotów ekonomicznych Małgorzata Ginter.
Celem rywalizacji, podczas której swoją wiedzę z rachunkowości sprawdzali uczniowie szkół ponadpodstawowych, jest przede wszystkim popularyzowanie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu rachunkowości, zachęcanie uczniów do praktycznego wykorzystania wiedzy poprzez posługiwanie się programami finansowo-księgowymi, a tym samym lepsze przygotowanie młodzieży do sprostowania wymaganiom współczesnego rynku pracy.
Organizatorem konkursu ”Turniej Talentów – Akademia Księgowego” jest Zespół Szkół Ekonomicznych im. St. Staszica i Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Wielkopolski w Poznaniu.
final rachunkowosc 2020