zspnr1 200

Uczennica klasy 4 Technikum Ekonomicznego- Weronika Szymendera, została laureatkazawodów okręgowych Olimpiady Statystycznej, zajmując drugie miejsce. W ten sposób zakwalifikowała się do zawodów centralnych Olimpiady Statystycznej.

4 grudnia 2019 r. w całym kraju odbyły się Zawody Okręgowe IV edycji Olimpiady Statystycznej.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 4 Technikum Ekonomicznego: Weronika Szymendera, Kinga Kowalska, Dominika Krawczyk.

Rywalizacja rozpoczęła się o godz. 11.00 w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. .     Patronat Honorowy objęli:

• Wojewoda Wielkopolski,
  • Marszałek Województwa Wielkopolskiego,
  • Wielkopolski Kurator Oświaty.

Do zawodów okręgowych przystąpiło 64 uczniów z 25 szkół.

Wyniki testu wyłoniły 3 laureatów, którzy 25 lutego 2020 r. będą reprezentować nasz okręg w Zawodach Centralnych. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Wojewodę Wielkopolskiego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz organizatorów: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Urząd Statystyczny w Poznaniu.

Weronice gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych olimpijskich zmaganiach.

Opiekunem uczennicy jest Małgorzata Ginter.