ulotka zsp1 drzwi otwarte ODWOLANE

Uśmiechnięte twarze dzieci w mikołajkowych czapkach to znak, że w Jedynce odbyła się kolejna - już czternasta - edycja Bajek Mikołajek, wprowadzających wszystkich zebranych w  świąteczny nastrój.

W tym roku kółko teatralne Pod Jedynką wystawiło Powitanie Zimy oraz Czerwonego Kapturka autortwa Jana Brzechy  w reżyserii Małgorzaty Kościelnej. Bohaterowie przeżywali swe perypetie w leśnej scenerii, zaaranżowanej przez Janusza Zwierzyckiego. Młodzi aktorzy mieli ogromną satysfakcję, niosąc najmłodszym radość. Największe poruszenie wśród widowni wywołał Wilk. Mimo że to czarny charakter, to jednak dzieci polubiły tę postać. Maluchy spontanicznie reagowały na przygody Kapturka i jego Babci. Sekundowały dzielnemu Gajowemu. Zachwycały się Zimą i jej pomocnikami. Ucieszyły się także z wizyty Anny  z Krainy Lodu. W spektaklu usłyszeć można było wiele melodyjnych piosenek.

W przedstawieniu wzięli udział :

Powitanie Zimy

Anna – Martyna Nawrocka (2a TE)

Mróz – Alicja Wawrzyniak (3 TŻ GIM)

Zima – Emilia Pawlaczyk (2a TE GIM)

Bałwan – Kinga Wojtkowiak (2 TC GIM)

Wincenty – Hubert Skowron (2 TC GIM)

Czerwony Kapturek

Czerwony Kapturek – Gosia  Hażak (3TC/B)

Mama – Zuzia Malinowska (3b LO GIM)

Babcia – Weronika Parzysz (3a TE GIM)

Wilk – Jacek Kościelny (3TB/m GIM)

Gajowy – Marcin Musiela (3TM/b  GIM)

Gil – Anna Bolek (3a LO GIM)

Wiewiórka – Martyna Nawrocka (2a TE GIM)

Pani Bajeczka (Narrator) – Zosia  Kościelna (1b LO SP)

Oprawa muzyczna – Magda Berus (3 TŻ GIM)

Reżyseria – Małgorzata Kościelna

Scenografia – Janusz Zwierzycki

Elementy dekoracji – uczniowie klasy 2 TC

Operatorzy dżwięku – Krzysztof Koterba (3M/b T GIM) oraz Mateusz Kostuj (4a TIGIM)

Operatorzy świateł – Mikołaj Walczak i Kacper Lorenc (4b TI GIM)

Fotorelacja – Miłosz Król (3TC GIM) oraz Patryk Józwiak (3TI GIM)

Przedstawienie obejrzała rekordowa ilość dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli i szkół. Bardzo miło było nam gościć najmłodszych z przedszkoli: Bajeczka, Promyczek, Jaś i Małgosia, Marcinek a także dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4, Niepublicznej Szkoła Podstawowej im. T. Kościuszki, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Golinie oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

Dziękujemy za wizytę i zapraszamy za rok!