banner

6 listopada 2019 r. nastąpiło uroczyste przekazanie nowego sztandaru Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie z rąk prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy.

22 września 2018 r. w stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę szkoła otrzymała zaszczytne imię Powstańców Wielkopolskich. W tym roku społeczność szkolna otrzymała nowy sztandar, który wzorowany jest na sztandarze 1 pułku Ułanów Wielkopolskich.  Został wykonany z haftowanej ręcznie tkaniny, obszytej złotą taśmą oraz złotymi frędzlami. Awers – prawa strona sztandaru –  płat sztandaru w kolorze oryginalnego, z symbolem Powstańców Wielkopolskich, wielkopolskim krzyżem powstańczym, z wypisaną nazwą szkoły i jej patronem. Rewers – lewa strona sztandaru – to biały orzeł w koronie, na biało-czerwonym płacie wzorowanym na oryginalnym sztandarze. Drzewiec został zakończony metalową głowicą w formie orła. Fundatorami nowego sztandaru placówki są rodzice uczniów oraz samorząd powiatowy.

W uroczystym przekazaniu sztandaru wzięli udział: Prezydent RP – Andrzej Duda, Starosta Jarociński – Lidia Czechak, Dyrektor ZSP nr 1 w Jarocinie – Marek Sobczak oraz Przewodniczący Rady Rodziców – Marcin Kostka. Sztandar poświęcił ojciec Bartłomiej.

Mamy nadzieję, że ta uroczystość, przeżywana w gronie tak zacnych i czcigodnych Gości na długo pozostanie w naszej pamięci, a co ważne wzbudzi w nas wszystkich pragnienie jeszcze większej troski w wypełnienie trudnego dziś zadania – bycia Polakiem.

Fot. Starostwo Powiatowe w Jarocinie

Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider