Rok temu nasza szkoła otrzymała zaszczytne imię Powstańców Wielkopolskich. Reforma szkolnictwa przekształciła Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zespół Szkół Ponadpodstawowych, a zatem uznaliśmy, że czas na zmianę naszego symbolu.

Organizacją konkursu zajęły się Panie: Urszula Biegańska, Dorota Nowicka i Kinga Rząsa.

Celem rywalizacji było wyłonienie najlepszego pomysłu na projekt graficzny logo szkoły.

Do udziału w konkursie zgłosiło swój udział 28 osób, w tym również nasi absolwenci.

Dzięki hojności sponsorów mogliśmy podczas uroczystej akademii jaka odbyła się 14 października z okazji Powiatowych Obchodów DEN wynagrodzić wyróżnionych uczestników.

Podziękowania składamy Starostwu Powiatowemu,
Bankowi Spółdzielczemu w Jarocinie oraz Radzie Rodziców przy ZSP nr 1 za finansowe wsparcie w realizacji tego projektu.

Wyłonieniem zwycięzcy konkursu zajęła się Komisja konkursowa, w skład której weszła

Dyrekcja naszej szkoły w osobie pana Dyrektora Marka Sobczaka, pana Romana Nowickiego i pana Roberta Strzeleckiego,reprezentanci Samorządu Uczniowskiego na czele z przewodniczącym Jackiem Kościelnym, przedstawiciel Rady Rodziców pan Marcin Kostka, nauczyciele: pani Dagmara Pijanowska oraz pan Janusz Zwierzycki oraz Organizatorzy konkursu pani Urszula Biegańska i pani Dorota Nowicka.

Po kilkugodzinnych burzliwych obradach Komisja wyłoniła 11 prac wyróżnionych, w tym 3 wyróżnienia specjalne oraz jednego laureata konkursu.

Wyróżnienia otrzymali:

Michał Bachorz,

Bartosz Bąk,

Filip Błażejewski

Magdalena Gabryszak

Bartosz Goły,

Kinga Jaśkowiak,

Marcel Kochanowski

Wiktoria Skrzypek.

Wyróżnienia specjalne otrzymali:

Aleksandra Przybylska z klasy 2 Technikum grafiki i poligrafii cyfrowej,

Sebastian Twardowski z klasy 2 Technikum grafiki i poligrafii cyfrowej,

Julita Peplińska z Liceum Ogólnokształcącego z klasy 2 o profilu politechnicznym.

Laureatem Konkursu na Logo Szkoły został Krzysztof Woźniak z klasy pierwszej technikum grafiki i poligrafii cyfrowej.

Nagroda rzeczowa (między innym tablet) będzie na pewno miłym wspomnieniem sukcesu. Niemniej jednak największą nagrodą jest fakt, że projekt ucznia wykorzystywany będzie przez wiele lat, kilkanaście, a może kilkadziesiąt do celów identyfikacyjnych, reklamowych, informacyjnych, korespondencyjnych szkół wchodzących w skład ZSP nr 1 w Jarocinie.
Gratulujemy Krzysztofie!