zspnr1 200

DLA ABSOLWENTÓW GIMNAZJUM

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE   PRZEDMIOTY ROZSZERZONE
 LOA - profil uniwersytecki język polski, historia lub wos, język angielski
 LOB - profil politechniczny matematyka, biologia lub fizyka, geografia lub chemia
 TECHNIKUM PRZEDMIOTY ROZSZERZONE
Technik technologii drewna  matematyka, informatyka
Technik mechatronik  matematyka, fizyka
Technik rachunkowości  matematyka, geografia
Technik żywienia i usług gastronomicznych  matematyka, chemia/biologia
Technik informatyk  matematyka, fizyka
Technik grafiki i poligrafii cyfrowej  matematyka, informatyka
Technik budownictwa  matematyka, fizyka

DLA ABSOLWENTÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE   PRZEDMIOTY ROZSZERZONE
 LOA - profil uniwersytecki język polski, wos, język angielski
 LOB - profil politechniczny matematyka, biologia i chemia lub fizyka i geografia
 TECHNIKUM PRZEDMIOTY ROZSZERZONE
Technik technologii drewna  matematyka
Technik mechatronik  matematyka
Technik rachunkowości  matematyka
Technik żywienia i usług gastronomicznych  chemia lub biologia
Technik informatyk  matematyka
Technik grafiki i poligrafii cyfrowej  matematyka
Technik budownictwa  matematyka

Czwarte miejsce w Okręgowym Konkursie z Rachunkowości Turniej Talentów „Akademia Księgowego” wywalczył Daniel Rudnicki z klasy 4 Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie.

12 kwietnia w Centrum Edukacji Stowarzyszenia Księgowych w Polsce odbyła się Gala wręczenia nagród XI edycji Okręgowego Konkursu z Rachunkowości „Turniej Talentów Akademia Księgowego”, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Wielkopolski w Poznaniu oraz Zespół Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica w Poznaniu. Podczas Gali wszyscy finaliści i ich nauczyciele zostali obdarowani upominkami, a laureaci dodatkowo cennymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów. Daniel Rudnicki otrzymał miesięczny płatny staż w firmie The Lorenz Bahlsen Snack-World Sp. z o.o., e-book i inne akcesoria komputerowe.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 692 uczniów z 34 szkół, spośród których do dalszych rozgrywek zakwalifikowało się 79 najlepszych. W grupie półfinalistów znalazły się aż 4 osoby z ZSP nr 1 w Jarocinie: Monika Sobkowiak, Patryk Ranecki, Daria Hut i Daniel Rudnicki.

Do III etapu finałowego XI edycji konkursu zakwalifikowało się 16 uczestników z 15 szkół, wśród nich był Daniel Rudnicki. Etap finałowy polegał na rozwiązaniu zadania obejmującego sporządzenie dokumentów księgowych oraz ich ewidencję w programach z pakietu INSERT na stanowiskach komputerowych. Opiekunem laureata i półfinalistów jest nauczycielka przedmiotów ekonomicznych Małgorzata Ginter.

Celem rywalizacji, podczas której swoją wiedzę z rachunkowości sprawdzali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych klas maturalnych z województwa wielkopolskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, opolskiego, jest przede wszystkim popularyzowanie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu rachunkowości, zachęcanie uczniów do praktycznego wykorzystania wiedzy poprzez posługiwanie się programami finansowo-księgowymi, a tym samym lepsze przygotowanie młodzieży do sprostowania wymaganiom współczesnego rynku pracy.

Konkurs był objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania, Wielkopolskiego, Lubuskiego i Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Partnerami konkursu są Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, oddział w Gorzowie Wlkp, w Zielonej Górze, w Szczecinie i w Koszalinie.