zspnr1 200

14 marca 2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu odbyły się wojewódzkie eliminacje VI edycji konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Był to kolejny etap w drodze do ogólnopolskiego finału, który ma odbyć się w czerwcu w Poznaniu. Konkurs ma na celu poszerzanie wśród uczniów wiedzy historycznej, szczególnie dotyczącej Polski z lat 1970-1990, jak również promowanie na arenie krajowej utalentowanej młodzieży.

W konkursie wojewódzkim brali udział uczniowie naszej szkoły: Kacper Radomski oraz Tobiasz Tomaszczak z klasy 3TI, którzy uzyskali najlepsze wyniki w etapie szkolnym. Każdy z uczestników etapu wojewódzkiego otrzymał od organizatorów pamiątkowe dyplomy za udział w etapie wojewódzkim.