banner

ulotka zsp1 drzwi otwarte ODWOLANE

W piątek 24. maja klasa 2LOa udała się na Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Celem wyjazdu, zorganizowanego pod opieką p. M. Podemskiej, p. M. Powęzowskiej-Gwizd oraz p. T. Szymendery, był udział w warsztatach dziennikarskich. W części teoretycznej drugoklasiści dowiedzieli się, jak nazywają się poszczególne ujęcia, jak montować materiał, zanim news pojawi się na wizji oraz jak atrakcyjnie przedstawić widzowi wszystko to, co dla niego najważniejsze. W części praktycznej grupa mogła skorzystać ze studia nagraniowego, wypróbować swoich sił w prezentowaniu prognozy pogody, prowadzeniu wiadomości live oraz czytaniu z promptera. Dzięki doświadczeniu studentów, którzy na co dzień pracują przy powstawaniu dwóch programów studenckich - „Kuriera Akademickiego” emitowanego na antenie TVP Poznań oraz programu informacyjnego „Flesz”, humaniści mieli możliwość zobaczyć, jak wygląda praca dziennikarza.

Kto wie - może w przyszłości wśród naszych uczniów znajdziemy przyszłe gwiazdy tego fachu?

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM - dziękujemy za miłe przyjęcie i do zobaczenia wkrótce!

Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider