banner

ulotka zsp1 drzwi otwarte ODWOLANE

                Dnia 14 marca 2019 roku w naszej szkole odbył się Finał Rejonu Poznań Teren Wschód w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W turnieju wzięły udział drużyny z powiatów:  średzkiego, śremskiego, gnieźnieńskiego, wrzesińskiego oraz reprezentacja ZSP nr 1 Jarocin, zwycięzcy powiatu jarocińskiego.

                Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A spotkały się drużyny :  LO Środa Wlkp oraz gospodarze, ZSP 1 Jarocin. W grupie B natomiast wystąpiły:  ZSE Śrem,  LO Września oraz II LO Gniezno. Po zaciętych pojedynkach w grupie A zwyciężyli gospodarze (2:1), drugie miejsce zajęło LO Środa. Natomiast w grupie B pierwsze miejsce przypadło drużynie z Wrześni, drugie miejsce ZSE Śrem.

                W półfinałach zmierzyli się zwycięzcy grupy A (ZSP 1 Jarocin) z drugim miejscem z grupy B (ZSE Śrem), mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2-0, oraz zwycięzcy grupy B (LO Września) z drugim miejscem grupy A (LO Środa Wlkp), zacięte spotkanie zakończyło się wygraną  2-1 drużyny ze Środy Wielkopolskiej. 

W meczu o 3 miejsce pewne zwycięstwo odniosła drużyna  LO z Wrześni.

Mecz finałowy był powtórką spotkania z fazy grupowej, jednak tym razem odwet za porażkę wzięła drużyna ze Środy Wielkopolskiej, która wygrała 2-1, co zapewniło jej udział w półfinale Mistrzostw Wielkopolski.

Ostateczne kolejność:

 1. LO Środa Wlkp
 2. ZSP 1 Jarocin
 3. LO Września
 4. ZSE Śrem
 5. II LO Gniezno

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy SZS „Wielkopolska” oraz pamiątkowe zdjęcia z Turnieju przygotowanie i oprawione przez ucznia klasy 1 TC Marcela Kochanowskiego, pierwsze trzy – puchary ufundowanie przez SZS Powiatu Jarocińskiego.

Skład reprezentacji ZSP Nr 1 w Jarocinie:

 1. Agnieszka Becela – 3 LO b
 2. Aurelia Marszałek – 3 LO b
 3. Natalia Springer – 3 LO b
 4. Wiktoria Korzyniewska – 3 LO a
 5. Wiktoria Nowakowska – 3 LO a
 6. Dominika Nacuk – 4 TE b
 7. Wiktoria Antczak – 2 LO b
 8. Julia Kita – 2 LO b
 9. Zuzanna Malinowska – 2 LO b
 10. Marlena Mrówczyńska – 1 TŻ
 11. Joanna Antoniewicz – 3 TŻ
 12. Anna Pietrzak – 2 TC/b

W roli trenera wystąpił pan Jakub Chlebowski, zawody przygotowali: pani Marta Pawłowska i pan Janusz Zwierzycki, który jednocześnie był sędzią głównym Turnieju. W przeprowadzeniu zawodów pomagali Młodzieżowi Organizatorzy Sportu, którzy tworzą również reprezentację naszej szkoły w Piłce Siatkowej Chłopców. O zdjęcia zadbał Miłosz Król (2 TC).


 

Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider
Slider