Uczniowie I TŻ wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych uczestniczyli w interesującej wycieczce do jarocińskiej mleczarni. Pytania typu: "Jak powstaje pasteryzowane mleko? Twarożek ? Czym się różni śmietana od śmietanki i jakie są etapy ich produkcji ? Jakim badaniom poddawane jest mleko" to dla nas pestka.
My to już wszystko wiemy wink

Z okazji obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu uczestniczyliśmy w happeningu na jarocińskim rynku. Wraz z młodzieżą z  Teatru Ognia Anthony Street, społecznością Zespołu Szkół im. UNICEF w Jarocinie oraz przedstawicielami Powiatu Jarocińskiego przypominaliśmy o zachowaniach i bodźcach, które osobom cierpiącym na autyzm mogą zakłócić odbiór świata.

Dnia 21 marca w ZSP Nr 1 w Jarocinie odbył się I Dzień Budowlańca. Święto to to okazja do wspólnej zabawy, ale przede wszystkim do podsumowania dwuletniego projektu pt. "Zmieniasz swoją przyszłość sięgając po nowe". Na realizację projektu szkoła pozyskała kwotę 180 000 ZŁ z programu PO WER, działającego na zasadach programu Erasmus+. Dzięki projektowi 27 uczniów technikum budowlanego Jedynki miało okazję i przyjemność odbyć swoje praktyki zawodowe za granicą. Projekt to nie tylko finansowanie praktyk zagranicznych, to także kursy językowe, wykłady na Politechnice Poznańskiej, przygotowanie kulturowe i upowszechnienie rezultatów projektu.

Ze zmagań budowlanych zwycięsko wyszli uczniowie technikum informatycznego, na podium znaleźli się także uczniowie technikum ekonomicznego oraz technikum mechatronicznego. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe kubki budowlane, dyplomy, a dla pierwszych trzech drużyn przewidziano medale okolicznościowe.

By te Święta były dla Was czasem wytchnienia i i odpoczynku.

Niech sprawią, że będziecie się cieszyć wszystkim tym, co macie.

Zdrowia i radości z okazji Świąt Wielkanocnych!

Tegoroczne rekolekcje już za nami. To był dobry czas. Piękne świadectwa wiary naszych gości i nas samych oraz relacje, które budują. Dziękujemy!

Po zwycięstwie w Finale Rejonu Poznań Teren Wschód nasi koszykarze walczyli o awans do Finału Wojewódzkiego. Po zakończonych rozgrywkach otrzymaliśmy krótką wiadomość sms... "Niestety wracamy na tarczy. 4 miejsce. Wysoki poziom rozgrywek. Najbliżej było z Ostrowem Wlkp. 10 punktów różnicy. Wstydu nie przynieśliśmy w każdym meczu rzucone minimum 40 punktów ! Miłosz Banaszyński wybrany do pierwszej piątki turnieju." :Kiedy czyta się taką informację do głowy przychodzi myśl, że nie każda przegrana jest porażką...
Gratulujemy każdego rzuconego punktu w półfinale wojewódzkim! Jesteśmy dumni z pierwszej piątki Miłosza!

arrow